Yoğurtlu Yuvalama

 • Hazırlama
  60 dakika
 • Pişirme
  30 dakika
 • Servis
  4
 • Gösterim
  623

Neler Lazım?

Çorba İçin

Köfte İçin

Yoğurtlu Sos için

Nasıl yapılır?

1 .

Çorba Hazırlama: 1 - Arpacık soğanı tereyağıyla kavurun. 2- Etleri ekleyin, soğanlarla kavurun 5 dakika. 3- Nohutları ve suyu ekleyip düdüklünün kapağını kapatın. Kaynamaya başladığında kapağı kapatın ve düdüklünün ötmesini bekleyin. 4- Düdüklü öttükten sonra ocağın altını kısın ve 15-20 dakika kadar bekleyin. 5- Ardından ocağın altını kapatıp buharın dışarı çıkmasını sağlayın. 6- Etin suyunu süzün, soğanları ayırın. Etlerle nohutlar birlikte dursun. 7- Etleri ayırıp didikleyin. 8- Süzdüğünüz suyun içine nohut ve didiklenmiş etleri tekrar ilave edin.

2 .

Köfte Hazırlama: 1- Köftelik bulguru ıslatıp biraz bekleyin. 2- Kıyma ve köftelik bulguru karıştırın. Bunun için mutfak roboto kullanabilirsiniz. 3- Karıştırdığınız malzemeleri bir kapta yoğurun. 4- Tüm malzemeleri ekleyip yoğurmaya devam edin. 5- Nohut büyüklüğünde yoğurun ve buzdolabında 30 dakika bekletin.

3 .

Sos Hazırlama: 1- Yoğurt yumurta ve unu çırpın. Yavaş yavaş su ekleyip iyice karıştırın. 2- Dilerseniz kaynayan et suyundan da ilave edebilirsiniz. 3- bu karışıma yavaş yavaş kaynayan et suyuna ekleyin çırpma telden yardım alın. 4- Ocağın altını kısıp eritilmiş tereyağına eklemiş olduğunuz pul biber ve naneyi de ekleyin.

Bunlar da İlgini Çekebilir

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir